Kommenteeri

Eesti iluuisutajad edukad Juunioride GP etapil Courchevelis

Eesti iluuisutajad võistlesid sellel nädalavahetusel Juunioride GP etapil Courchevelis, Prantsusmaal. Võistlustules olid naiste üksiksõidus Niina Petrõkina, meeste üksiksõidus Arlet Levandi ja jäätantsus Solene Mazingue, Marko Jevgeni Gaigajenko.

Naiste üksiksõit:

Niina Petrõkina (treener Svetlana Varnavskaja) oli peale lühikava 4.kohal. Vabakava pisut ebaõnnestus kuid ta saavutas tugevas konkurentsis 145,32 punktiga 7.koha.

Võistluse võitis andekas tuleviku nimi Ameerika Ühendriikidest Isabeu Levito, kes ainsana ületas 200 punktisumma. Osales 23 sportlast üle kogu maailma.

Meeste üksiksõit:

Arlet Levandi (treener Anna Levandi) oli peale lühikava esitamist 3.kohal, suurepärane vabakava esitus andis talle kokkuvõttes tugeva 2.koha. Punkte kogunes 196,93.

Üldkokkuvõttes võitis Kanada esindaja Wesley Chiu 199,89 punktiga, kes juhtis võistlust peale lühikava. Vabakavas oli Arleti punktisumma parim, edestades võistluse võitjat Wesley Chiu´d 13.punktiga (vastavalt Arletil 135,20 punkti ja Wesley´l 123,63 punkti).

Jäätants:

Eestit esindajad Solene Mazingue - Marko Jevgeni Gaidajenko (treener Aleksei Sitnikov) saavutasid rütmi tantsus 5.koha. Peale suurepärast vabatantsu tõusid Solene ja Marko 3.kohale 138,23 punktiga. Sportlased olid oma esinemisega väga rahul ja ootavad põnevusega algavat sportlikku hooaega.

 

Arlet Levandi ja tema treenerist ema Anna Levandi kommentaarid peale edukat võistlust:

Arlet Levandi: Hooaja esimene suurem võistlus ja koheselt super tulemus näitavad, et olen teinud suvel tublisti trenni ja et olen õigel teel. Sellisel tasemel võistlus on kindlasti raske ja närveerisin pisut ehk ülegi. Samas on võistlemine huvitav ja väljakutseid esitav. Igal juhul naudin uisutamist ja võistlemist ja ootan põnevusega algavat hooaega.

Anna Levandi: Arlet on viimase poole aasta jooksul teinud läbi mahuka treeningprogrammi. Keskendunud ja sihikindel töö on andnud tohutu arenguhüppe, mis teeb heameelt ja annab lootust Arleti tuleviku suhtes.

Samuti tahaks kiita meie teisi sportlasi Niinat, Markot ja Solene´t ja nende treenereid väga sisuka esinemise eest Courchevelis. Minule treenerina teeb eriti heameelt meie uisutajate taseme tõus.


Lisa kommentaar

Email again: